Obchodní podmínky

 
 

PODROBNÉ INFORMACE A OBCHODNÍ PODMÍNKY -FOTOGRAFOVÁNÍ

Prosím, PŘEČTĚTE SI JE DŘÍVE, než potvrdíte rezervaci termínu, aby nedocházelo k nedorozumění!

 

Mé jméno je Pavlína Gerla Holasová (IČ 75347270) a nejčastěji fotím v ateliéru na adrese Františka Křížka 36, Praha 7. Dostanete se ke mě nejlépe tramvají (zastávka Veletržní palác) nebo autem. Díky modrým zónám je nejlepší parkovat v Parkhotelu na Veletržní ulici- je to blízko a poplatky se platí až po vyzvednutí automobilu, takže nemusíte chodit prodlužovat dobu jako u automatů.

 

FOCENÍ

-  Pro všechny druhy focení platí tato pravidla

1) Fotím všední dny od 8:30 hod. do 15 hod. , víkendové termíny dávám pouze na Svatební focení.

2) Přijde-li klient pozdě, zkracuje se čas, který je pro něj vyhrazen.

3) Přijde-li klient dříve a v ateliéru ještě probíhá focení je možné počkat přímo v ateliéru v místě pro to vyhrazeném nebo si zajít do blízkých kaváren.

4) Pokud chce žena zajistit vizáž, stačí napsat. Spolupracuji s více vizážistkami ceny cca 1000-1500 Kč za makeup a vlasy.

5) Po focení do 5ti pracovních dní zasílám přes úschovnu.cz (přijde Vám na email) náhledy fotografií cca 50 ks, které slouží pouze k výběru fotografií k retuši. Tyto fotografie jsou s vodoznakem a nejsou určeny k jakémukoliv šíření. Do týdne prosím pošlete zpět čísla vybraných snímků k retuši.

POZOR! Pokud si nevyberete fotografie k retuši do 30ti dní od zaslání náhledů. Fotografie smažu z úložišť, nebude již možné je dohledat a vyretušovat. Není možné tato data delší dobu uchovávat! Pokud máte jakýkoliv problém např. v rodině a nemůžete se teď výběru fotografií věnovat. Stačí napsat a tuto lhůtu Vám prodloužím.

6) Neupravené fotografie neposkytuji.

7) Prosím, při focení nepořizujte žádné záznamy ať už foťáky nebo telefony. Pokud máte tu potřebu, prosím zeptejte se.

8) Focení probíhá v ateliéru Františka Křížka 36, Praha 7 nebo na místě předem domluveném. Ve většině případů v Praze.

9) Hotové fotografie opět zasílám v elektronické podobě přes úschovnu.cz a to do 4 týdnů od zaslání výběru. V případě nemocí, dovolené apod. se může tato doba prodloužit, budete o tom informováni.

 

 

 

PODROBNÉ INFORMACE KE KAŽDÉMU DRUHU FOCENÍ

 

FOCENÍ NOVOROZENÝCH MIMINEK- LIFE STYLE

-  Focení probíhá v klidném prostředí snažíme se o co nejvíce přirozené fotografie.

 - U toho focení se vše točí kolem miminka, je potřeba mít s sebou dostatek čistých plen (opravdu raději více než méně), ubrousků, jednorázových podložek, dudlík a UM (pokud používáte- opět raději větší množství).

- Před focením prosím minimálně 2 hodiny nekojit/nekrmit, to nám velice pomůže při uspávání miminka.

- Pokud máte staršího sourozence fotíme vždy fotky s ním mezi prvními. Poté je nejlepší když muž se starším sourozencem odejdou např. na hřiště (Stromovka).

- Oblečení pro Vás či děti doporučuji ve světlejších barvách, ideálně jednobarevné bez nápisů a obrázků vzájemně k sobě ladící.  Pro maminku šaty či tuniku nebo klidně džíny s halenkou, tatínkovi košili a džíny či hezké kalhoty a starší sourozenec něco v podobném stylu. Nejlepší je mít vždy jeden náhradní outfit v případě nehody. 

-  Pro maminku doporučuji vizáž.

 

FOCENÍ DĚTÍ

- Týká se dětí od 3 měsíců do 12ti let (Mladší miminka nefotím, pouze novorozence. Je potřeba aby miminko na samostatné focení zvládlo alespoň zvedat hlavičku.)

-  Focení dětí trvá max. 1 hodinu. V ateliéru i méně. Déle to dítě nevydrží. Je lepší fotit formou hry.

-  Za spolupráci dítěte na focení zodpovídá rodič. Vezměte si s sebou cokoliv díky čemuž Vás dítě poslouchá- od hraček po pamlsky (prosím ne čokoládu a jiné sladkosti co lehce špiní).

-  Rekvizity a částečně i oblečení (to hlavně na holčičky) mám k dispozici a ráda na focení půjčím.

-  S sebou jednoduché oblečení. Ideálně ve světlejších či zemitých  barvách, bez obrázků a log. Mohou být šaty, džíny, košile, trička apod..

-  Toto focení může být i tématicky pojato např. 1. narozeniny, jaro, vánoce apod.

 

FOCENÍ TĚHOTNÝCH ŽEN

-  Fotíme ideálně v 8smém měsíci těhotenství. Pokud máte ale velké bříško např. už v 6tém není na co čekat.

-  Ano, u tyto fotografie mohou být i s partnerem.

-  Focení trvá cca 1-1,5 hodiny. Podle toho zda fotíme v ateliéru či venku. 

-  U tohoto typu focení je vhodné využít služeb vizážistky.

-  S sebou oblečení- ve světlých či zemitých barvách šaty, sukně, tuniky, prádlo (bílé). V ateliéru mám k zapůjčení několikery šaty, když Vám padnou ráda je zapůjčím. Pro partnera ideálně džíny či kalhoty, košili či tričko vždy bez velkých log a obrázků.

 

FOCENÍ ŽEN/MUŽŮ

-  Fotím ženy a muže od 13 do X let (ano i babičky a dědečky :) )

-  Jedná se o jednotlivců, nikoliv párů (na to využijte balíček Rodina.

-  Focení trvá dle požadavků zákazníka od 1-2,5 hod.. Můžeme fotit v ateliéru nebo venku.

-  U tohoto typu focení je vhodné využít služeb vizážistky.

-  S sebou oblečení- ve světlých či zemitých barvách šaty, sukně, tuniky, prádlo (bílé). Pro muže deálně džíny či kalhoty, košili či tričko vždy bez velkých log a obrázků. Nějaké oblečení vhodné na focení žen mohu zapůjčit. 

 

FOCENÍ RODIN

-  Průměrná doba rodinného focení je cca 1-1,5 hod. (záleží na tom zda je to venku 1,5 hod.  nebo uvnitř 1 hod.). 

-  Tento typ focení můžete využít i na párové fotografie, fotografie celých rodin (včetně babiček a dětdečků). 

-  U tohoto typu focení je vhodné využít služeb vizážistky.

 -  S sebou oblečení- ve světlých či zemitých barvách šaty, sukně, tuniky, prádlo (bílé).  Pro muže deálně džíny či kalhoty, košili či tričko vždy bez velkých log a obrázků. To samé platí pro oblečení pro děti. Nějaké oblečení vhodné na focení žen mohu zapůjčit. 

 

FOCENÍ SVATEB

-  Focení svateb je individualní záležitost. Každá svatba je originální a tak je třeba ji naplánovat, dle Vašich představ. V ceníku mám nějaké orientační časy, nicméně vše je o dohodě.

-  Prosím, uveďte do pozvánek ať nechají hosté své fotoaparáty  doma a telefony v kabelkách či kapsách. A zbytečně na svatbě nefotí. Je opravdu smutné když na výsledných fotografiích místo bavících se hostů máte jen spoustu lidí s telefony v ruce.

-  Volte pokud možno světlejší prostory. A myslete i na možnost deště ve svatební den.

-  Svatby fotím v Praze a blízkém okolí. Pokud by byl zájem o focení svatby jinde v ČR  pokud mi zajistíte nocleh a případný odvoz např. na vlak apod. nemám problém přijet. 

-  U svateb požaduji nevratnou zálohu při rezervaci termínu a to 50% z konečné částky. Je nutné si před svatbou sjednat osobní schůzku a domluvit vše osobně.

 

FOCENÍ JÍDEL

- Časová náročnost je idndividuální. Záleží na počtu jídel a druhu aranže.

-  Vše probíhá dle požadavků klienta.

 

FOCENÍ AKCÍ

- Vše probíhá dle požadavků klienta.

 

 

OBJEDNÁVKA

- Objednací lhůta je obvykle minimálně 1 měsíc. Nevztahuje se na novorozená mimika- u nich prosím o rezervaci 2-3 měsíce před porodem (konkrétní termín se domlouvá přes sms ještě z porodnice).

-  Jelikož většinu času fotím, nemohu zvedat telefon a věnovat se Vám prosím objednejte se emailem nebo přes soc. sítě.

- V případně nepříznivého počasí se venkovní focení přesouvá na jiný termín (po dohodě) nebo můžeme fotit v ateliéru.

 

 

PLATBA

- Při rezervaci termínu požaduji zaplacení rezervačního poplatku ve výši 20% z ceny Vámi zvoleného balíčku. A to po zaslání faktury předem na účet. Tato poplatek je nevratný Pokud zjistíte více jak 24 hodin před focením, že se z nějakého důvodu nemůžete dostavit a omluvíte se. Můžeme se domluvit na přesunutí celého focení na jiný termín. V případě, že se neomluvíte poplatek propadá na náklady spojené s rezervací termínu.V případě svatebního balíčku tento poplatek není 20%   ale 50%.

- Zbylých 80% ceny se platí nejdéle v den focení. Fakturu zasílám cca 14 dní před termínem focení a opět se jedná o platbu předem na účet.

- V případě doplatků za fotografie navíc opět vystavím fakturu s danou částkou a platí se převodem na účet.

- Pokud si přejete vizážistku, té se platí v hotovosti na místě focení ( prosím mít s sebou přesnou částku). Pokud se nedomluvíme/te jinak.

 

 

AUTORSKÁ PRÁVA

- Fotograf je držitelem autorských práv k fotografiím a vlastníkem pořízených snímků klienta. smí je využít pro svoji další činnost a prezentaci své práce bez dalšího svolení klienta. V případě, že klient s tímto nesouhlasí musí tuto skutečnost oznámit předem nebo v průběhu fotografování.

- Na všechny zde uvedené fotografie se vztahuje zákon č. 121/2000 Sb., o právu autorském. Na další šíření, kopírování a jakékoliv jiné využití je zakázáno a je třeba můj písemný souhlas.

- RAW formát obsahuje všechny potřebné informace k vytvoření kvalitního snímku a nikdy ho neposkytuji, a to bez výjimky. Je ve výhradním vlastnictví fotografa a jediným průkazem autorství. 

- Je zakázáno do fotografie jakkoli zasahovat. Způsob úpravy je vždy záležitostí subjektivního vnímání dovedností, osobního vkusu a výtvarného citu fotografa. Přo představu je vhodné navštívit fotogalerii již hotových prací na webových stránkách fotografa a na jeho soc. sítích.

- Klient smí používat fotografie na svou nekomerční osobní prezentaci.

- Klient nesmí používat fotografie na komerční prezentaci nebo je prodávat bez souhlasu fotografa.

 

 

REKLAMACE

- Reklamace foto-makeupu je  možná před začátkem focení později již nikoliv.

- Vlastní vzhled klienta a jeho nespokojenost s ním není důvodem k reklamaci fotografií.

 

Objednáním se na focení automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich srozumění s nimi.

 

 ESHOP

I.

Základní ustanovení

 1. Tyto všeobecné obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) jsou vydané dle § 1751 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“)

 

(jméno a příjmení/název) Pavlína Gerla Holasová

IČ: 75347270 

DIČ: nejsem plátce DPH

se sídlem: Jankovcova 30, Praha 7

kontaktní údaje:

email: info@pgh-photography.cz

telefon: 702 890 119

www: www.pgh-photography.cz

(dále jen „prodávající“)

 

 1. Tyto obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti prodávajícího a fyzické osoby, která uzavírá kupní smlouvu mimo svoji podnikatelskou činnost jako spotřebitel, nebo v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen: „kupující“) prostřednictvím webového rozhraní umístěného na webové stránce dostupné na internetové adrese Jankovcova 30, Praha 7 (dále je „internetový obchod“).

 2. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními těchto obchodních podmínek.

 3. Tyto obchodní podmínky a kupní smlouva se uzavírají v českém jazyce.

 

II.

Informace o zboží a cenách

 1. Informace o zboží, včetně uvedení cen jednotlivého zboží a jeho hlavních vlastností jsou uvedeny u jednotlivého zboží v katalogu internetového obchodu. Ceny zboží jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty, všech souvisejících poplatků a nákladů za vrácení zboží, jestliže toto zboží ze své podstaty nemůže být vráceno obvyklou poštovní cestou. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, po kterou jsou zobrazovány v internetovém obchodě. Toto ustanovení nevylučuje sjednání kupní smlouvy za individuálně sjednaných podmínek.

 2. Veškerá prezentace zboží umístěná v katalogu internetového obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží.

 3. V internetovém obchodě jsou zveřejněny informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží. Informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží uvedené v internetovém obchodě platí pouze v případech, kdy je zboží doručováno v rámci území České republiky.

 4. Případné slevy s kupní ceny zboží nelze navzájem kombinovat, nedohodne-li se prodávající s kupujícím jinak.

 

III.

Objednávka a uzavření kupní smlouvy

 1. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory), hradí kupující sám. Tyto náklady se neliší od základní sazby.

 2. Kupující provádí objednávku zboží těmito způsoby:

 • prostřednictvím svého zákaznického účtu, provedl-li předchozí registraci v internetovém obchodě,

 • vyplněním objednávkového formuláře bez registrace.

 1. Při zadávání objednávky si kupující vybere zboží, počet kusů zboží, způsob platby a doručení.

 2. Před odesláním objednávky je kupujícímu umožněno kontrolovat a měnit údaje, které do objednávky vložil. Objednávku odešle kupující prodávajícímu kliknutím na potvrzující tlačítko. Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné. Podmínkou platnosti objednávky je vyplnění všech povinných údajů v objednávkovém formuláři a potvrzení kupujícího o tom, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami.

 3. Neprodleně po obdržení objednávky zašle prodávající kupujícímu potvrzení o obdržení objednávky na emailovou adresu, kterou kupující při objednání zadal. Toto potvrzení je automatické a nepovažuje se za uzavření smlouvy. Přílohou potvrzení jsou aktuální obchodní podmínky prodávajícího. Kupní smlouva je uzavřena až po přijetí objednávky prodávajícím. Oznámení o přijetí objednávky je doručeno na emailovou adresu kupujícího. / Neprodleně po obdržení objednávky zašle prodávající kupujícímu potvrzení o obdržení objednávky na emailovou adresu, kterou kupující při objednání zadal. Toto potvrzení se považuje se za uzavření smlouvy. Přílohou potvrzení jsou aktuální obchodní podmínky prodávajícího. Kupní smlouva je uzavřena potvrzením objednávky prodávajícím na emailovou adresu kupujícího.

 4. V případě, že některý z požadavků uvedených v objednávce nemůže prodávající splnit, zašle kupujícímu na jeho emailovou adresu pozměněnou nabídku. Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena potvrzením kupujícího o přijetí této nabídky prodávajícímu na jeho emailovou adresu uvedenu v těchto obchodních podmínkách.

 5. Všechny objednávky přijaté prodávajícím jsou závazné. Kupující může zrušit objednávku, dokud není kupujícímu doručeno oznámení o přijetí objednávky prodávajícím. Kupující může zrušit objednávku telefonicky na telefonní číslo nebo email prodávajícího uvedený v těchto obchodních podmínkách.

 6. V případě, že došlo ke zjevné technické chybě na straně prodávajícího při uvedení ceny zboží v internetovém obchodě, nebo v průběhu objednávání, není prodávající povinen dodat kupujícímu zboží za tuto zcela zjevně chybnou cenu ani v případě, že kupujícímu bylo zasláno automatické potvrzení o obdržení objednávky podle těchto obchodních podmínek. Prodávající informuje kupujícího o chybě bez zbytečného odkladu a zašle kupujícímu na jeho emailovou adresu pozměněnou nabídku. Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena potvrzením o přijetí kupujícím na emailovou adresu prodávajícího.

 

IV.

Zákaznický účet

 1. Na základě registrace kupujícího provedené v internetovém obchodě může kupující přistupovat do svého zákaznického účtu. Ze svého zákaznického účtu může kupující provádět objednávání zboží. Kupující může objednávat zboží také bez registrace.

 2. Při registraci do zákaznického účtu a při objednávání zboží je kupující povinen uvádět správně a pravdivě všechny údaje. Údaje uvedené v uživatelském účtu je kupující při jakékoliv jejich změně povinen aktualizovat. Údaje uvedené kupujícím v zákaznickém účtu a při objednávání zboží jsou prodávajícím považovány za správné.

 3. Přístup k zákaznickému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem. Kupující je povinen zachovávat mlčenlivost, ohledně informací nezbytných k přístupu do jeho zákaznického účtu. Prodávající nenese odpovědnost za případné zneužití zákaznického účtu třetími osobami.

 4. Kupující není oprávněn umožnit využívání zákaznického účtu třetím osobám.

 5. Prodávající může zrušit uživatelský účet, a to zejména v případě, když kupující svůj uživatelský účet déle nevyužívá, či v případě, kdy kupující poruší své povinnosti z kupní smlouvy a těchto obchodních podmínek.

 6. Kupující bere na vědomí, že uživatelský účet nemusí být dostupný nepřetržitě, a to zejména s ohledem na nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení prodávajícího, popř. nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení třetích osob.

 

V.

Platební podmínky a dodání zboží

 • Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit následujícími způsoby:

 • bezhotovostně převodem na bankovní účet prodávajícího - 2600967329/2010 vedený u Fio bank

 • V hotovosti při osobním odběru
 • Společně s kupní cenou je kupující povinen uhradit prodávajícímu náklady spojené s balením a dodáním zboží ve smluvené výši. Není-li dále uvedeno výslovně jinak, rozumí se dále kupní cenou i náklady spojené s dodáním zboží.

 • V případě platby v hotovosti je kupní cena splatná při převzetí zboží. V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná do 7 dnů od uzavření kupní smlouvy.

 • Zboží je kupujícímu dodáno:na adresu určenou kupujícím objednávce či osobním odběrem v provozovně prodávajícího

 • Volba způsobu dodání se provádí během objednávání zboží.

 • Náklady na dodání zboží v závislosti na způsobu odeslání a převzetí zboží jsou uvedeny v objednávce kupujícího a v potvrzení objednávky prodávajícím. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.

 • Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.

 • Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.

 • Prodávající vystaví kupujícímu daňový doklad – fakturu. Daňový doklad je odeslán na emailovou adresu kupujícího./Daňový doklad je přiložen k dodávanému zboží.

 • Kupující nabývá vlastnické právo ke zboží zaplacením celé kupní ceny za zboží, včetně nákladů na dodání, nejdříve však převzetím zboží. Odpovědnost za nahodilou zkázu, poškození či ztrátu zboží přechází na kupujícího okamžikem převzetí zboží nebo okamžikem, kdy měl kupující povinnost zboží převzít, ale v rozporu s kupní smlouvou tak neučinil.

 

VI.

Odstoupení od smlouvy

 1. Kupující, který uzavřel kupní smlouvu mimo svoji podnikatelskou činnost jako spotřebitel, má právo od kupní smlouvy odstoupit.

 2. Lhůta pro odstoupení od smlouvy činí 14 dnů

 • ode dne převzetí zboží,

 • ode dne převzetí poslední dodávky zboží, je-li předmětem smlouvy několik druhů zboží nebo dodání několika částí

 • ode dne převzetí první dodávky zboží, je-li předmětem smlouvy pravidelná opakovaná dodávka zboží.

 1. Kupující nemůže mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy:

 • poskytování služeb, jestliže byly splněny s jeho předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a prodávající před uzavřením smlouvy sdělil kupujícímu, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,

 • o dodávce zboží nebo služby, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli prodávajícího a k němuž může dojít během lhůty pro odstoupení od smlouvy,

 • o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu,

 • dodání digitálního obsahu, pokud nebyl dodán na hmotném nosiči a byl dodán s předchozím výslovným souhlasem kupujícího před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a prodávající před uzavřením smlouvy sdělil kupujícímu, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,

 • v dalších případech uvedených v § 1837 občanského zákoníku.

 1. Pro dodržení lhůty pro odstoupení od smlouvy musí kupující odeslat prohlášení o odstoupení ve lhůtě pro odstoupení od smlouvy.

 2. Pro odstoupení od kupní smlouvy může kupující využít vzorový formulář k odstoupení od smlouvy poskytovaný prodávajícím. Odstoupení od kupní smlouvy zašle kupující na emailovou nebo doručovací adresu prodávajícího uvedenou v těchto obchodních podmínkách. Prodávající potvrdí kupujícímu bezodkladně přijetí formuláře.

 3. Kupující, který odstoupil od smlouvy, je povinen vrátit prodávajícímu zboží do 14 dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Kupující nese náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

 4. Odstoupí-li kupující od smlouvy, vrátí mu prodávající bezodkladně, nejpozději však do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho přijal, a to stejným způsobem. Prodávající vrátí kupujícímu přijaté peněžení prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím kupující souhlasí a pokud mu tím nevzniknou další náklady.

 5. Jestliže kupující zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který prodávající nabízí, vrátí prodávající kupujícímu náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží.

 6. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, není prodávající povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží předá nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal.

 7. Zboží musí vrátit kupující prodávajícímu nepoškozené, neopotřebené a neznečištěné a je-li to možné, v původním obalu. Nárok na náhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

 8. Prodávající je oprávněn odstoupit od kupní smlouvy z důvodu vyprodání zásob, nedostupnosti zboží, anebo když výrobce, dovozce anebo dodavatel zboží přerušil výrobu nebo dovoz zboží. Prodávající bezodkladně informuje kupujícího prostřednictví emailové adresy uvedené v objednávce a vrátí ve lhůtě 14 dnů od oznámení o odstoupení od kupní smlouvy všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, a to stejným způsobem, popřípadě způsobem určeným kupujícím.

 

VII.

Práva z vadného plnění

 1. Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal:

 • má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

 • se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

 • zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,

 • je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a

 • zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 1. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí zboží kupujícím, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí. Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí. Toto ustanovení se nepoužije u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží.

 2. V případě výskytu vady může kupující prodávajícímu předložit reklamaci a požadovat:

 • výměnu za nové zboží,

 • opravu zboží,

 • přiměřenou slevu z kupní ceny,

 • odstoupit od smlouvy.

 1. Kupující má právo odstoupit od smlouvy,

 • pokud má zboží podstatnou vadu,

 • pokud nemůže věc řádně užívat pro opakovaný výskyt vady nebo vad po opravě,

 • při větším počtu vad zboží.

 1. Prodávající je povinen přijmout reklamaci v kterékoli provozovně, v níž je přijetí reklamace možné, případně i v sídle nebo místě podnikání. Prodávající je povinen kupujícímu vydat písemné potvrzení o tom, kdy kupující právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace kupující požaduje, jakož i potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace.

 2. Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bezodkladně, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne na delší lhůtě. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy a kupující má právo od kupní smlouvy odstoupit. Za okamžik uplatnění reklamace se považuje okamžik, kdy dojde projev vůle kupujícího (uplatnění práva z vadného plnění) prodávajícímu.

 3. Prodávající písemně informuje kupujícího o výsledku reklamace.

 4. Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud kupující před převzetím věci věděl, že věc má vadu, anebo pokud kupující vadu sám způsobil.

 5. V případě oprávněné reklamace má kupující právo na náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s uplatněním reklamace. Toto právo může kupující u prodávajícího uplatnit ve lhůtě do jednoho měsíce po uplynutí záruční doby.

 6. Volbu způsobu reklamace má kupující.

 7. Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.

 

VIII.

Doručování

 1. Smluvní strany si mohou veškerou písemnou korespondenci vzájemně doručovat prostřednictvím elektronické pošty.

 2. Kupující doručuje prodávajícímu korespondenci na emailovou adresu uvedenu v těchto obchodních podmínkách. Prodávající doručuje kupujícímu korespondenci na emailovou adresu uvedenou v jeho zákaznickém účtu nebo v objednávce.

 

IX.

Mimosoudní řešení sporů

 1. K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: https://adr.coi.cz/cs. Platformu pro řešení sporů on-line nacházející se na internetové adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr je možné využít při řešení sporů mezi prodávajícím a kupujícím z kupní smlouvy.

 2. Evropské spotřebitelské centrum Česká republika, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, internetová adresa: http://www.evropskyspotrebitel.cz je kontaktním místem podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 524/2013 ze dne 21. května 2013 o řešení spotřebitelských sporů on-line a o změně nařízení (ES) č. 2006/2004 a směrnice 2009/22/ES (nařízení o řešení spotřebitelských sporů on-line).

 3. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.

 

X.

Závěrečná ustanovení

 1. Veškerá ujednání mezi prodávajícím a kupujícím se právním řádem České republiky. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí právem České republiky. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.

 2. Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.

 3. Všechna práva k webovým stránkám prodávajícího, zejména autorská práva k obsahu, včetně rozvržení stránky, fotek, filmů, grafik, ochranných známek, loga a dalšího obsahu a prvků, náleží prodávajícímu. Je zakázáno kopírovat, upravovat nebo jinak používat webové stránky nebo jejich část bez souhlasu prodávajícího.

 4. Prodávající nenese odpovědnost za chyby vzniklé v důsledku zásahů třetích osob do internetového obchodu nebo v důsledku jeho užití v rozporu s jeho určením. Kupující nesmí při využívání internetového obchodu používat postupy, které by mohly mít negativní vliv na jeho provoz a nesmí vykonávat žádnou činnost, která by mohla jemu nebo třetím osobám umožnit neoprávněně zasahovat či neoprávněně užít programové vybavení nebo další součásti tvořící internetový obchod a užívat internetový obchod nebo jeho části či softwarové vybavení takovým způsobem, který by byl v rozporu s jeho určením či účelem.

 5. Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

 6. Kupní smlouva včetně obchodních podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná.

 7. Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.

 8. Přílohou obchodních podmínek je vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy.

 

 

Tyto obchodní podmínky nabývají účinnosti dnem 25.5.2018

Cena

21002700
121002700
Focení dětí
od 2 100 Kč
Focení rodin
od 2 100 Kč
Focení Ženy/Muži
Fotím ženy a muže od 13 do X let- ano i babičky a dědečky :)  Jedná se o focení jednotlivců, nikoliv párů- na to využijte balíček Rodina.
od 2 700 Kč
5 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení